Jösses Amalia jag har äntligen fixat med ljudbok.. Tänkt det typ tusen gånger men inte lixom blivit färdigt.
Med ljudbok i öronen ( eller på med dessa hörlurar) och sol i fejset och lugnet på balkongen. Ljuvligt avkopplande.
Hur kan jag missa denna grej. Ja jo jag har inte kunnat fokusera på nått så bra innan men nu gick det fint.
Jag har efter jobb och promenad helt och hållet slappat idag. Kroppen och knoppen behövde det. Sovit till och från i soffan ikväll. Älskar att hänga i mitt hem. En lördag helt för mej själv behövde jag idag..
Solen kom fram sååå göttigt idag på em.. ljuvligt..
Torsk till kvällsmat.. blev såååå apa salt… va nog så inne i min bok så jag saltade nog på utan att roligt glo på vad jag gjorde…hehe.. så mycket vatten till….hihi.
Tog och skulle sortera lite strumpor idag… som ni ser fick jag hjälp… grr..hihi.. bra hjälp va?? Not..
Meeen kvällen kom och hon somnade gott när jag såg en serie.. älskar när jag hittar en bra serie. Ofta så kommer jag dock inte i säng i tid när jag väl hamnar i soffan till bra tv. Mello ser jag inte… helt galet utflippat och dåligt det är…. enligt mej nu… gå inte loss nu för jag inte gillar det…hehe
Söndagen kommer med trollis på dagen och jag längtar efter henne. Borta i 8 dagar från mormor… det har inte hänt innan och mormor längtar. Så imorgon är det trollis mys heeeela dagen… längtar..
Har du barnbarn? Hur ofta träffas ni isåfall? Kanske någon mysig rutin på era träffar??
Denna lilla dam väntar jag på..
somnar med goda härliga drömmar och imorgon blir det mys.
Sov sött kära du.
Natti natti❤️
Söndag idag. Vilodag. Det blir rabarberpaj och körsång. Allt gott önskar jag dig 🧡
GillaGillad av 1 person