Tänk när man är så trött att man inte orkar lägga sej. Hehe.. illa va..
Vågar ju påstå att det blåste lite på promenaden med doggen idag.. jösses nu är det höst. Segt & känner mej ikke redo för detta mörka kalla väder… vill ha sommar alltid.. sååå mycket härligare… ja ja.. bara göra det bästa av det..
Idag va det iväg med Linn & Delia på BVC( va ju ett tag sedan man hängde där😂)..
Va en liten föreläsning om förkylningar och lite viktig info till föräldrarna. Mormor va med och fixade med Delia. Som sov typ hela tiden.. svårt jobb ju..
halloween närmar sej visst. Såg det i affärerna.. denna lilla goding gillade jag.. fick dock inte följa med hem. Jag är ju inte mycket gör såna högtider… glöttigt..japp. Sån är jag.
Pannkaks bak blev det idag till kvällsmat.. är ju alltid lika gott. Åke tittade ut från sitt rum och hjälpte till… hihi.
Mumma.. smakade så bra sååå…
Hungrig efter jobb och sen iväg direkt..
Jag skulle fota min lilla vovve som fått ny leksak att leka med.. men tji fick jag.. busiga Åke tittade visst förbi precis… Alltså ikväll har både han och hunden varit ute på blocket.. hehe.. är det fullmåne eller nått.. Dom har båda två varit heeelt omöjliga..haha.. men sen gick Åke och la sej och då hänger Diva på.. då gottar dom ner sej i sängen och jag dog en kvart i soffan…hehe..
Vi hade lite mysig kvällsfika innan.. måste ha lite fika med lite varmt och gott och dricka i höst mörkret..
Jaaa denna bild talar ju för sej själv va??? Vet inte vem som va värst ikväll med bus och stök… härliga härliga…. när dom lagt sej..hihi..
Sen när jag lägger mej så ska det kelas.. samma rutin varje kväll… upp och kela och sen net vid fötterna och lägga sej…
Nuuu är jag så helvetes trött i hjärnan och kroppen så sover snart.. till jobb kom jag idag efter att man fullkomligt dog när kl ringde imorse kl 06.30… det är såååå ohederligt tidigt för denna mormor.. haha.. Men Åke började kl 08 så bara att upp och fixa..
Nu så mina vänner behöver jag inte vänta på John Blund.. jag domnar endå..
Sov sött❤️