Morgonen va snor kall när jag hämtade lille låne vovven.. vi gick sakta men säkert en runda. Sen hem och koka kaffe och krypa ner i soffan och se nyhetsmorgon och mysa… härligt.
När jag sov så gott på soffan plingade på dörren. Yrvaken och med håret på alka håll och kanter stod en herre och ville överlämna en bukett blommor till mej.. sååå glad jag blev fast jag va helt ny vaken😂. Ber om ursäkt om jag skrämde dej du trevliga herre med mitt brutala utseende… he.. he.. hoppas du kan somna utan mardrömmar i natt..
Blommorna står så fint på mitt nya avlastningsbord.
Nu snöar det och det är så mysigt.. allt blir vitt och vackert. Hoppas nu bara få vara kvar… fast jag då inte kommer någonstans då jag tydligen har sommardäck på bilen… perfekt ju.. not.. Ja jag minimerar ju risken för olyckor då jag tar buss istället… är endå ingen säker driver nu..he..he.. halvhög om dagarna ju. Har dock dragit ner lite nu på morfinet.. måste komma igång lite. Men går rundor med vovven nu dom dagarna han är här..
Jag har en son som inte kan sova idag.. vi lyckades nog vända på dygnet lite för bra i helgen.. och det för vi igen nu.. så nu ligger han och åmar sej.. ha ha.. van vid att somna direkt..
Det blir inte någon ensam tid idag inte.. själv är jag nu hällregn trött nu…
Sov sött alla fina och ta hand om Er i snö och blåst💥.
Puss & kram❤️.
Förresten… Åke har städat… barnarbete.. att rekommendera😂